O nás a o Pertingerovi


O nás


Poprvé jsem viděl kuchyňské sporáky firmy Pertinger na kamnářské výstavě v rakouském Welsu v roce 2012.

Od té doby se v mé kariéře mnohé změnilo. Z pozice prodejce v kamnářském velkoobchodě jsem se postupně dostal ke kamnářskému řemeslu jako takovému. S kolegou kamnářem Jiřím Márou z Tábora stavíme sálavá kachlová kamna, kuchyňské kachlové sporáky s ležením i bez, krby teplovzdušné i teplovodní, pizza pece, venkovní kuchyně atd.

Na kuchyňská kamna Pertinger jsem však během let nezapomněl. Líbí se mi jejich zpracování, funkce, možnost zabudování do kuchyňské linky, jejich variabilita a přizpůsobivost.

Koncem roku 2017 vše uzrálo a my jsme se rozhodli, že jdeme do toho a začneme kamna Pertinger prodávat. Jsem přesvědčen, že kvalitní produkty mají na trhu své místo a naštěstí si to myslí i zákazníci.

Slovo majitele

V lednu 2018 přišla jako blesk z čistého nebe první poptávka. V březnu jsme byli na školení v sídle firmy Pertinger ve městě Varna v jižním Tyrolsku. Naše zapálení pro kamna Pertinger se rázem znásobilo. Ve vzorkovně jsme si zvenku i zevnitř prohlédli všechny vystavené kusy, prošli si výrobní prostory, dostali odpovědi na veškeré otázky. V květnu jsme prodali první kuchyňský sporák značky Pertinger v České republice. V červnu jsme postavili v jihočeské vesničce referenční sporák s troubou a plotnou Pertinger a vyhřívaným ležením obestavěný keramickými kachli. V srpnu budeme instalovat další volně stojící kuchyňská kamna typu Ökoalpin. V září spouštíme webové stránky www.kamna-pertinger.cz, kde vám tyto krásné moderní sporáky na dřevo chceme prezentovat. Doufáme, že vás tato kuchyňská kamna osloví a vy pak oslovíte nás.

Těším se na setkání.

Jaroslav Prokop (červenec 2018)


O firmě Pertinger


Italská firma Pertinger byla založena roku 1937 panem Franzem Pertingerem. Výrobu i obchod v roce 1973 přebírá jeho syn Othmar.

Firma od prvopočátku vyrábí kuchyňské sporáky na dřevo, postupně však...

  • mění materiály    od smaltu k nerezu
  • zlepšuje funkčnost produktů    biotopeniště, obrácené hoření, certifikace dle norem
  • rozšiřuje produktové řady    standardní volně stojící kamna, kamna na míru, teplovodní kamna, kamna pro gastronomické provozy
  • nakupuje nové stroje    CNC centra
  • přijímá nové pracovníky    dnes kolem 50 zaměstnanců
  • postaví v jižním Tyrolsku nové výrobní a kancelářské prostory    v roce 2014

Pana Othmara Pertingera potkáte, jak i ve svém pokročilejším věku pobíhá po výrobní hale. Mnohaletá tradice výroby a rodinná firma jsou pro nás zárukou kvality. Doufáme, že pomůžeme moderní kuchyňská kamna na dřevo značky Pertinger rozšířit i v České republice.

kamna Pertinger v číslech

Proč zvolit kamna Pertinger